2018 – drahé kovy porostou, bitcoiny jsou sázka do loterie

2018 – drahé kovy porostou, bitcoiny jsou sázka do loterie

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 16.12. – 22.12.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Výhled pro rok 2018 – drahé kovy porostou, bitcoiny jsou sázka do loterie

 

 

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata a stříbra nemají v porovnání s průmyslovými kovy nejlepší rok. Pro rok 2018 analytici očekávají, že ceny zlata a stříbra budou opakovat rostoucí trendy s pozitivními výnosy, které se pravděpodobně dostanou nejvýše v prvním čtvrtletí. Článek dále informuje o prognózách od největšch bank na rok 2018.
Celý článek: Bloomberg.com

Ceny zlata se v poslední době dostaly pod tlak, protože investoři investovali do akcií v reakci na daňové plány amerického prezidenta D. Trumpa. Obchodník Vince Lanci předpokládá, že drahý kov v roce 2018 dosáhne na úroveň 1 700 dolarů za unci nebo i více.
Celý článek: Thestreet.com

Zlato skončilo ve středu se střednědobým ziskem, v reakci na to, že američtí zákonodárci schválili rozsáhlou revizi daní v USA.
Celý článek: Marketwatch.com

Zlato se ve čtvrtek drželo v blízkosti dvoutýdenního maxima poté, co americké údaje o hrubém domácím produktu, nezaměstnanosti a regionální obchodní aktivitě nezměnily názory obchodníků na stabilní ekonomiku.
Celý článek: Reuters.com

Společnost Sibanye-Stillwater dostala poslední velký kus, a tím dokončila svou platinovou strategii, a nyní se podívá mimo hranice SA, na zlato a stříbro. Firma upevňuje svou pozici v drahých kovech.
Celý článek: Businessalive.co.za

Společnost Sibanye-Stillwater uvedla, že 12,000 míst zůstalo v příštích třech letech ohroženo, a to bez ohledu na to, zda bude transakce dokončena. Důvodem je převládající slabá cena platiny a stárnoucí šachty Generation One, které budou v roce 2019 umístěny na údržbu. Lonmin zaměstnává 32,000 lidí.
Celý článek: IOL.co.za

Bitcoiny

Cena bitocinu se ve čtvrtek snížila o dalších pět procent, bitcoin trpěl střednědobým propadem, a tím snížil svůj podíl na trhu výrazně pod hranici 50%. Několik altcoinů mezitím zaznamenalo impozantní jednodenní výnosy.
Celý článek: CCN.com

Nový průzkum zjistil, že téměř 75% špičkových evropských ekonomů si myslí, že kryptoměny jako Bitcoin jsou nebo budou hrozbou pro stabilitu finančního systému.
Celý článek: Fortune.com

Satoshi Nakamoto, osoba nebo skupina, která založila bitcoin v roce 2009, se stala jednou z 50 nejbohatších osob na světě s čistou hodnotou 19,4 miliardy dolarů.
Celý článek: CCN.com

Francie navrhne, aby skupina G20 diskutovala v příštím roce o regulaci virtuální měny bitcoin, řekl ministr financí Bruno Le Maire.
Celý článek: Reuters.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

*vzhledem ke konci roku vyjdou další přehledy zpráv až v prvním týdnu roku 2018

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře