Kategorie: Au – Zlato

Rubrika:

Au – Aurum – Zlato – Světová cena zlata


Zlato základní informace – Světová cena zlata. Cena zlata na světových trzích. Kurz zlata v korunách za gram. Online grafy zlata. Cena zlata, cena materiálu, produktů, surovin, stoupá, či klesá, stejně jako světová cena zlata. Světová cena zlata, kurz zlata sleduje a zveřejňuje hlavně burza Londýn. Londýnská světová burza komodit zveřejňuje dvakrád denně fixované ceny zlata, tedy dopolední AM a dopolední PM kurz zlata jako London FIX AM a London FIX PM Světová cena zlata kurz London FIX je udáván v dolarech za trojskou unci, stejně jako online kurz zlata který se mění celý den. Světová cena zlata dnes vice grafů vývoj ceny historie zlata, kolik stalo zlato…


Řadit dle : -

Přehled zpráv – Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

Přehled zpráv – Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 15.11. – 22.11.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny
Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

 

Zlato

Zlato jako investici se nejvíce na světě pořizují Němci, kteří loni nakoupili přes 1,4 gramu zlata na osobu. Vyplývá to z přehledu organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje nejvýznamnější těžaře zlata. České domácnosti zaostávají, příliv zlata se zde v posledních pár letech odhaduje na 0,02 gramu na osobu ročně.
Zdroj: Tyden.cz

 

Rusko a Turecko s velkým náskokem nakoupily v uplynulých třech měsících nejvíce zlata ze všech zemí světa. Jejich rezervy eur a dolarů se naopak snižují. Na prvním místě bylo Rusko, které získalo 63 tun v hodnotě kolem 2,6 miliardy dolarů, se značným odstupem za ním následovalo Turecko, které si přikoupilo 30 tun. A s ještě větším odstupem se na třetím místě mezi kupci zlata umístil Kazachstán s deseti tunami žlutého kovu. Vyplývá to z čtvrtletní zprávy organizace World Gold Council, která se opírá mimo jiné o průzkumy Mezinárodního měnového fondu.

Zdroj: Roklen24.cz

 

Stříbro

V daném období nebyly nalezeny relevantní články.

 

Platina

V daném období nebyly nalezeny relevantní články.

 

Bitcoiny

CNBC oslovila 97 předních světových finančních šéfů s dotazem na reakci k bitcoinu. Ze 43, kteří zareagovali, jich 27,9% uvedlo, že bitcoin je sice reálný, ale jeho hodnota je v bublině. Takové přesvědčení mělo 41,7% šéfů z Evropy, Středního východu a Afriky. Manažeři z USA to takto viděli pouze ve 20,8% případů. Naopak v Asii to bylo 28,6%. Pro 14% respondentů je bitcoin reálným a jeho hodnota ještě dále poroste. Pro 27,9% je bitcoin podfukem, plných 30,2% nedokázalo kryptoměnu komentovat, protože o ní nemělo dostatek informací a znalostí.

Zdroj: Kurzy.cz

 

Nejméně stokrát už různí „odborníci“ předpovídali rychlou smrt digitální měny bitcoin. Na začátku letošního roku jste si jeden kousek mohli pořídit za 1000 dolarů. Přes tři výraznější propady v průběhu roku ho dnes pořídíte už za více než 8000 dolarů. Překonávání rekordů je na denním pořádku.

Zdroj: Reflex.cz

 

Tom Lee, spoluzakladatel FundStrat Global Advisors, tvrdí, že cena bitcoinu je systematicky ovlivňována několika málo vlivy a takřka celý její vývoj od roku 2013 lze vysvětlit jednou rovnicí. Analytik se při tvorbě modelu, který by dokázal vysvětlit výkyvy v ceně bitcoinu, inspiroval Metcalfovým zákonem, který říká, že hodnota sítě je přímo úměrná druhé mocnině počtu uživatelů sítě. Jeho model dokázal vysvětlit 94 % pohybu v ceně bitcoinu za poslední čtyři roky.

Zdroj: Roklen24.cz

 

Povědomí o kryptoměných raketově roste, stejně tak je na vzestupu i jejich obliba a především přístup k nim. Podle společnosti Saxo Bank to však není to hlavní. To hlavní, co investoři potřebují, je totiž to správné nasměrování. Celkem je už na globálním hřišti s kryptoměnami 2,5 miliardy hráčů.
Zdroj: Roklen24.cz

 

Jiří Votápek, VŠE: „V tuto chvíli nelze hovořit o konkurenci bitcoinu pro tradiční měny. Vzhledem k tomu, že stojí na limitním množství, nemůže se stát běžnou měnou, ale pouze aktivem pro investice či spekulace.“

Zdroj: ihned.cz

 

AngloGold: nevýnosné jde pryč

AngloGold: nevýnosné jde pryč

Těžba zlata má v Jižní Africe dlouhodobou tradici, ale v řadě dolů se po více než stoleté historii těžby tato pohybuje i v hloubkách kolem 4 kilometrů, těžební náklady výrazně rostou a není tedy divu, že zejména velcí těžaři zvažují, zda se těchto již málo perspektivních dolů raději nezbavit a získané finance raději věnovat na nové perspektivní lokality. (Pokračování textu…)

V Amazonii se zlato těžit nebude. Jak dlouho?

V Amazonii se zlato těžit nebude. Jak dlouho?

Brazilský prezident Michel Temer podlehl globálnímu tlaku ze strany ekologů, umělců a mnoha nevládních organizací a v úterý zrušil v srpnu vydanou kontroverzní vyhlášku, která by otevřela těžbě rozsáhlou národní rezervaci v Amazonii. Nadále tak bude trvat chráněný status Národní rezervace Renca, která se rozkládá v severních státech Amapa a Pará a sahá až k hranicím s Francouzskou Guyanou a Surinamem. (Pokračování textu…)

Těžaři zlata hledají bezpečné lokality

Těžaři zlata hledají bezpečné lokality

Velká a bohatá ložiska kovů se postupně vyčerpávají a těžaři zlata jsou nuceni při hledání těch nových přicházet do oblastí, které se vyznačují vyššími riziky. Nejde přitom jen o stále složitější geologické podmínky, ale také o oblasti s vyšší mírou politické nestability, s vysokou mírou korupce, s daňovou nestabilitou i s rostoucí vlny nacionalismu v řadě zemí. (Pokračování textu…)

1 2 3 44