Kategorie: Au – Zlato

Rubrika:

Au – Aurum – Zlato – Světová cena zlata


Zlato základní informace – Světová cena zlata. Cena zlata na světových trzích. Kurz zlata v korunách za gram. Online grafy zlata. Cena zlata, cena materiálu, produktů, surovin, stoupá, či klesá, stejně jako světová cena zlata. Světová cena zlata, kurz zlata sleduje a zveřejňuje hlavně burza Londýn. Londýnská světová burza komodit zveřejňuje dvakrád denně fixované ceny zlata, tedy dopolední AM a dopolední PM kurz zlata jako London FIX AM a London FIX PM Světová cena zlata kurz London FIX je udáván v dolarech za trojskou unci, stejně jako online kurz zlata který se mění celý den. Světová cena zlata dnes vice grafů vývoj ceny historie zlata, kolik stalo zlato…

Řadit dle : -

Kdy se objeví ekvádorské zlato?

Kdy se objeví ekvádorské zlato?

 

Objev nového velkého naleziště zlata, navíc mimo hlavní těžební oblasti, není věcí samozřejmou a při dnešních technologiích se odehrává pouze jednou za poměrně dlouhou dobu. Navíc příprava skutečné těžby si vyžádá nejen spoustu peněz, ale také času. (Pokračování textu…)

Zlato letos – co ovlivní jeho cenu?

Zlato letos – co ovlivní jeho cenu?

Odhadnout správně další vývoj ceny zlata, to se rovná skoro umění věštit z křišťálové koule. Několik posledních let jeho cena plynule klesala, kdežto od počátku letošního roku jako by si žlutý kov řekl, že nahoře je lépe než dole, a tak cena začala naopak stoupat. Nijak divoce, ale zato plynule a za necelých pět měsíců je to již velmi slušný výkon. Nebo je pětinový růst málo? (Pokračování textu…)

Některé hodnoty zlata nepomíjejí

Některé hodnoty zlata nepomíjejí

Cena zlata nám v posledních letech předvedla dlouhý sešup a i přes růst ceny v posledních měsících si mnozí kladou otázku, zda se do zlata vyplatí investovat. To si samozřejmě musí každý rozhodnout sám, neboť univerzální rada neexistuje a ve hře je mnoho často přímo opačně působících faktorů. Přesto je dobré mít na paměti některé základní vlastnosti zlata. (Pokračování textu…)

Investice do zlata prostřednictvím ETF

Investice do zlata prostřednictvím ETF

Nedávno jsme zde psali o těžařích zlata, kteří i v této pro ně nelehké době vyplácejí dividendy. Ne každý však má odvahu a dostatečné znalosti, aby své prostředky vložil do jedné konkrétní společnosti. Pro ty méně odvážné, či možná opatrnější, se naskýtá i další možnost, jak do zlato těžících firem investovat a hlavně mít z toho nějaký výnos. (Pokračování textu…)

1 2 3 38