Kategorie: Ag – Stříbro

Ag – Argentum – Stříbro – Světová cena stříbra


Stříbro základní informace – světová cena stříbra. Stříbro cena na světových trzích. Kurz stříbra v korunách za gram. Online grafy stříbra. Cena stříbra, cena materiálu, produktů, surovin, stoupá, či klesá, stejně jako světová cena stříbra. Světová cena stříbra, kurz stříbra sleduje a zveřejňuje hlavně burza Londýn. Londýnská světová burza komodit zveřejňuje jednou denně fixované ceny stříbra. London FIX AM a London FIX PM Světová cena stříbra kurz London FIX je udáván v dolarech za trojskou unci, stejně jako online kurz stříbra, který se mění celý den. Světová cena stříbra dnes vice grafů vývoj ceny stříbra, ceny historie kolik stalo stříbro…


Řadit dle : -

Přehled zpráv – Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

Přehled zpráv – Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 15.11. – 22.11.2017

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny
Rusko a Turecko skupují zlato ve velkém, experti se přou, zda je Bitcoin bublina

 

Zlato

Zlato jako investici se nejvíce na světě pořizují Němci, kteří loni nakoupili přes 1,4 gramu zlata na osobu. Vyplývá to z přehledu organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje nejvýznamnější těžaře zlata. České domácnosti zaostávají, příliv zlata se zde v posledních pár letech odhaduje na 0,02 gramu na osobu ročně.
Zdroj: Tyden.cz

 

Rusko a Turecko s velkým náskokem nakoupily v uplynulých třech měsících nejvíce zlata ze všech zemí světa. Jejich rezervy eur a dolarů se naopak snižují. Na prvním místě bylo Rusko, které získalo 63 tun v hodnotě kolem 2,6 miliardy dolarů, se značným odstupem za ním následovalo Turecko, které si přikoupilo 30 tun. A s ještě větším odstupem se na třetím místě mezi kupci zlata umístil Kazachstán s deseti tunami žlutého kovu. Vyplývá to z čtvrtletní zprávy organizace World Gold Council, která se opírá mimo jiné o průzkumy Mezinárodního měnového fondu.

Zdroj: Roklen24.cz

 

Stříbro

V daném období nebyly nalezeny relevantní články.

 

Platina

V daném období nebyly nalezeny relevantní články.

 

Bitcoiny

CNBC oslovila 97 předních světových finančních šéfů s dotazem na reakci k bitcoinu. Ze 43, kteří zareagovali, jich 27,9% uvedlo, že bitcoin je sice reálný, ale jeho hodnota je v bublině. Takové přesvědčení mělo 41,7% šéfů z Evropy, Středního východu a Afriky. Manažeři z USA to takto viděli pouze ve 20,8% případů. Naopak v Asii to bylo 28,6%. Pro 14% respondentů je bitcoin reálným a jeho hodnota ještě dále poroste. Pro 27,9% je bitcoin podfukem, plných 30,2% nedokázalo kryptoměnu komentovat, protože o ní nemělo dostatek informací a znalostí.

Zdroj: Kurzy.cz

 

Nejméně stokrát už různí „odborníci“ předpovídali rychlou smrt digitální měny bitcoin. Na začátku letošního roku jste si jeden kousek mohli pořídit za 1000 dolarů. Přes tři výraznější propady v průběhu roku ho dnes pořídíte už za více než 8000 dolarů. Překonávání rekordů je na denním pořádku.

Zdroj: Reflex.cz

 

Tom Lee, spoluzakladatel FundStrat Global Advisors, tvrdí, že cena bitcoinu je systematicky ovlivňována několika málo vlivy a takřka celý její vývoj od roku 2013 lze vysvětlit jednou rovnicí. Analytik se při tvorbě modelu, který by dokázal vysvětlit výkyvy v ceně bitcoinu, inspiroval Metcalfovým zákonem, který říká, že hodnota sítě je přímo úměrná druhé mocnině počtu uživatelů sítě. Jeho model dokázal vysvětlit 94 % pohybu v ceně bitcoinu za poslední čtyři roky.

Zdroj: Roklen24.cz

 

Povědomí o kryptoměných raketově roste, stejně tak je na vzestupu i jejich obliba a především přístup k nim. Podle společnosti Saxo Bank to však není to hlavní. To hlavní, co investoři potřebují, je totiž to správné nasměrování. Celkem je už na globálním hřišti s kryptoměnami 2,5 miliardy hráčů.
Zdroj: Roklen24.cz

 

Jiří Votápek, VŠE: „V tuto chvíli nelze hovořit o konkurenci bitcoinu pro tradiční měny. Vzhledem k tomu, že stojí na limitním množství, nemůže se stát běžnou měnou, ale pouze aktivem pro investice či spekulace.“

Zdroj: ihned.cz

 

Stříbro cloumá nervy investorů

Stříbro cloumá nervy investorů

Šperky, elektronika, solární panely – jen tři z mnoha dalších oborů, které se jen stěží obejdou bez drahého kovu s názvem stříbro. A to ještě navíc stříbro dokáže vyvolat radost či naopak šedivění vlasů i mnoha investorů. Minimálně v letošním roce. A vsadit si na další vývoj jeho ceny se téměř rovná věštění z křišťálové koule. (Pokračování textu…)

Mexiko a Fresnillo vládnou těžbě stříbra

Mexiko a Fresnillo vládnou těžbě stříbra

Postupně jsme již seznámili s největšími současnými světovými těžaři, co se řady jednotlivých komodit týče. Dnes přichází na řadu přehled největších těžařů kovu, jež poněkud neprávem stojí trochu ve stínu jiného drahého kovu. Kdo má na mysli stříbro, má pravdu. Kdo jsou tedy největší současní světoví těžaři stříbra? (Pokračování textu…)

Stříbra bude málo, cena poroste

Stříbra bude málo, cena poroste

Pokud se mluví o investicích do drahých kovů, většina investorů se zaměřuje na zlato. Jeho mladší a levnější souputník stříbro zůstává poněkud ve stínu. Dá se dokonce říci, že trochu neoprávněně. Cena stříbra totiž může trvale růst z toho nejjednoduššího důvodu. Je ho prostě málo. (Pokračování textu…)

1 2 3 8