Kategorie: Ag – Stříbro

Ag – Argentum – Stříbro – Světová cena stříbra


Stříbro základní informace – světová cena stříbra. Stříbro cena na světových trzích. Kurz stříbra v korunách za gram. Online grafy stříbra. Cena stříbra, cena materiálu, produktů, surovin, stoupá, či klesá, stejně jako světová cena stříbra. Světová cena stříbra, kurz stříbra sleduje a zveřejňuje hlavně burza Londýn. Londýnská světová burza komodit zveřejňuje jednou denně fixované ceny stříbra. London FIX AM a London FIX PM Světová cena stříbra kurz London FIX je udáván v dolarech za trojskou unci, stejně jako online kurz stříbra, který se mění celý den. Světová cena stříbra dnes vice grafů vývoj ceny stříbra, ceny historie kolik stalo stříbro…

Řadit dle : -

Investice do zlata má i rizika

Investice do zlata má i rizika

Investovat do drahých kovů, zejména zlata a stříbra, či ne? A kolik investovat, jak velký podíl by měly drahé kovy tvořit v investorském portfoliu? Co odborník, to jiný názor. Většina z nich se ale kloní k názoru, že drahé kovy by měly investičním portfoliu tvořit jen malou část, většinou se mluví o jedné desetině. Tentokrát uvádíme názor portfolio manažera společnosti Conseq Vojtěcha Železného. (Pokračování textu…)

Kdy se objeví ekvádorské zlato?

Kdy se objeví ekvádorské zlato?

 

Objev nového velkého naleziště zlata, navíc mimo hlavní těžební oblasti, není věcí samozřejmou a při dnešních technologiích se odehrává pouze jednou za poměrně dlouhou dobu. Navíc příprava skutečné těžby si vyžádá nejen spoustu peněz, ale také času. (Pokračování textu…)

Ve stínu zlata roste i stříbro

Ve stínu zlata roste i stříbro

Je řada těch, kteří si mohou při pohledu na letošní vývoj ceny zlata spokojeností mnout ruce. Těžaři, centrální banky, kterým vzrostla hodnota jejich zlatých rezerv, i řada velkých i drobných investorů, kterým již hodnota jejich zlata neklesá, ale docela slušně roste. Za třetinu roku ze dna kolem 1060 dolarů až na současných téměř 1290 dolarů za trojskou unci. (Pokračování textu…)

Kam se letos pohne zlato a stříbro?

Kam se letos pohne zlato a stříbro?

 

Kam se letos pohne zlato a stříbro, tedy jejich cena, lze snad věštit pouze s pomocí křišťálové koule. Argumentů pro a proti růstu, stejně jako pro a proti poklesu lze snést celou řadu a zcela protichůdné jsou i názory analytiků. Ne že by svému řemeslu nerozuměli, ale při řešení tohoto problému je tolik proměnných veličin, které se mohou vyvíjet jakýmkoliv směrem. Nemluvě o neočekávaných událostech, které teprve mohou nastat a cenu ovlivnit. Toto je pohled z pera Jakuba Petrušky, investičního analytika ze společnosti Zlaťáky. (Pokračování textu…)

1 2 3 7