Kategorie: Ag – Stříbro

Ag – Argentum – Stříbro – Světová cena stříbra


Stříbro základní informace – světová cena stříbra. Stříbro cena na světových trzích. Kurz stříbra v korunách za gram. Online grafy stříbra. Cena stříbra, cena materiálu, produktů, surovin, stoupá, či klesá, stejně jako světová cena stříbra. Světová cena stříbra, kurz stříbra sleduje a zveřejňuje hlavně burza Londýn. Londýnská světová burza komodit zveřejňuje jednou denně fixované ceny stříbra. London FIX AM a London FIX PM Světová cena stříbra kurz London FIX je udáván v dolarech za trojskou unci, stejně jako online kurz stříbra, který se mění celý den. Světová cena stříbra dnes vice grafů vývoj ceny stříbra, ceny historie kolik stalo stříbro…

Řadit dle : -

Ve stínu zlata roste i stříbro

Ve stínu zlata roste i stříbro

Je řada těch, kteří si mohou při pohledu na letošní vývoj ceny zlata spokojeností mnout ruce. Těžaři, centrální banky, kterým vzrostla hodnota jejich zlatých rezerv, i řada velkých i drobných investorů, kterým již hodnota jejich zlata neklesá, ale docela slušně roste. Za třetinu roku ze dna kolem 1060 dolarů až na současných téměř 1290 dolarů za trojskou unci. (Pokračování textu…)

Kam se letos pohne zlato a stříbro?

Kam se letos pohne zlato a stříbro?

 

Kam se letos pohne zlato a stříbro, tedy jejich cena, lze snad věštit pouze s pomocí křišťálové koule. Argumentů pro a proti růstu, stejně jako pro a proti poklesu lze snést celou řadu a zcela protichůdné jsou i názory analytiků. Ne že by svému řemeslu nerozuměli, ale při řešení tohoto problému je tolik proměnných veličin, které se mohou vyvíjet jakýmkoliv směrem. Nemluvě o neočekávaných událostech, které teprve mohou nastat a cenu ovlivnit. Toto je pohled z pera Jakuba Petrušky, investičního analytika ze společnosti Zlaťáky. (Pokračování textu…)

Recyklace je cenným zdrojem stříbra

Recyklace je cenným zdrojem stříbra

Stříbro je všeobecně považováno za menšího bratříčka zlata. Možná neoprávněně. Má velmi široké využití ve šperkařství, v elektrotechnice a hlavně podle odhadů je dokonce vzácnější než zlato. V zemské kůře je ho 19krát méně než zlata. Proto má pro získávání velký význam recyklace. A to zejména v Evropě. (Pokračování textu…)

1 2 3 7