Kategorie: Nezařazené

Rubrika – Nezařazené – různé články


Řadit dle : -

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Zejména v období krize je častým jevem, že neefektivní doly jsou zavírány. Často spíše zakonzervovány se záměrem těžbu obnovit, pokud se ceny těžených surovin dostanou na úroveň, kdy se obnovení těžby vyplatí. Do této situace se nyní dostává důl na těžbu zinku a olova na kanadském ostrově Vancouver. (Pokračování textu…)

Zlato na čtyřletém maximu?

Zlato na čtyřletém maximu?

Zdá se to možná neuvěřitelné, ale po dlouhém období poklesu a nyní několikaměsíčního růstu by se koncem letošního roku mohla cena zlata dostat až na čtyřleté maximum. Tvrdí to alespoň analytici americké poradenské společnosti Metals Focus. (Pokračování textu…)

Zlato? Stříbro? Měď!

Zlato? Stříbro? Měď!

Sledujeme pečlivě ceny zlata či stříbra, a pokud nedáváme pozor, možná nám unikl výrazný cenový pohyb u dalšího významného průmyslového kovu – mědi. Co se tedy s mědí vlastně děje, jaké jsou důvody tohoto stavu a jaké jsou vlastně vyhlídky mědi? (Pokračování textu…)

Nejen ropy, i uranu je příliš

Nejen ropy, i uranu je příliš

I když se úvahy o přebytku některých surovin na trhu točí zejména kolem ropy, nejsou to pouze její těžaři, kteří mají problémy s přebytky na trhu. Ve stejné situaci jsou i těžaři řady průmyslových kovů. Jedním z nich je uran a situace na trhu s ním rozhodně není pro těžaře růžová. (Pokračování textu…)

Hrozí ztráta desetiny světové produkce niklu

Hrozí ztráta desetiny světové produkce niklu

Regulace na Filipínách může ohrozit světové dodávky niklu. Tvrdí to alespoň švýcarská UBS Group, podle které je po akcích filipínských regulátorů v ohrožení zhruba desetina světové nabídky tohoto kovu. Roste tak šance, že jeho cena by příští rok mohla stoupnout o dalších 25 procent. Kov, který se používá při výrobě nerezové oceli, už UBS zařadila mezi své oblíbené komodity. (Pokračování textu…)

Co čeká stříbro v roce 2016?

Co čeká stříbro v roce 2016?

Stříbro můžeme vnímat a také vnímáme z řady různých pohledů. Ženy milují krásu šperků zhotovených z tohoto drahého kovu, technici zase oceňují jeho vynikající fyzikální vlastnosti, díky nimž stříbro nachází uplatnění v mnoha oborech lidské činnosti. Jeden příklad za všechny. Bez sloučenin stříbra se po dlouhá desetiletí neobešel tak významný obor, jakým je fotografie. (Pokračování textu…)

Uran – dominují Kazachstán, Kanada a Austrálie

Uran – dominují Kazachstán, Kanada a Austrálie

Čas od času přinášíme na tomto webu různé žebříčky. Bude tomu tak i tentokrát, pouze opustíme svět drahých a průmyslových kovů a podíváme se na největší světové producenty prvku, v jehož těžbě hrálo po řadu let významnou roli i bývalé Československo. Tím prvkem je uran – strategická surovina nejen pro zbrojní průmysl, ale také pro výrobu elektrické energie, pohon ponorek a některých plavidel. (Pokračování textu…)

1 2 3 6