Rio Tinto se zbavuje skotského hliníku

Rio Tinto se zbavuje skotského hliníku

Přestože cena zlata a dalších drahých kovů se odrazila od nedávného dna, velcí těžaři stále hledají cesty ke zmenšení velkých dluhů. Postupuje tak i druhý největší světový těžař Rio Tinto. Přes 400 milionů dolarů chce firma získat dokončovaným prodejem hliníkárenských kapacit ve Skotsku.

Zhruba 410 milionů dolarů by mělo koncem roku přitéct do pokladny nadnárodního těžařského kolosu Rio Tinto. Je to cena za prodej skotské skupiny Alcan Aluminium, zahrnující závod na zpracování hliníku ve Fort Williamu, dvou hydroelektráren v Kinlochlevenu a Lochaberu )na snímku), včetně příslušných pozemků. Kupcem je mezinárodní průmyslová skupina GFG Alliance.

Rio Tinto sells Scottish aluminum assets for $410 million

Oboustranná výhoda

Prodej této skupiny není ze strany Rio Tinta žádným velkým překvapením. Odpovídá ohlášenému záměru firmy prodejem některých aktiv a reorganizací své činnosti zefektivnit provoz a také snížit své zadlužení o 3 miliardy dolarů. Letos se společnost zbavila aktiv za více než 1,3 miliardy dolarů.

Na druhé straně neznamená tento prodej ani pohromu pro zaměstnance uvedených provozů. Kupující mezinárodní průmyslová skupina GFG Alliance chce v v činnosti pokračovat a například pro svoji investici do závodu s kapacitou 47 tisíc tun hliníku ročně a hydroelektrárny v Lochaberu získala i některé podnikatelské pobídky od skotské vlády, například v podobě zaručené odběru elektrické energie z této elektrárny.

Zdroj:Mining.com

 

 

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře